1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 27-28 Aralık Hafta Sonu Türkiye Hava Durumu (İstanbul Ankara İzmir)

27-28 Aralık Hafta Sonu Türkiye Hava Durumu (İstanbul Ankara İzmir)

27-28 Aralık Hafta Sonu Türkiye Hava Durumu (İstanbul Ankara İzmir)
A+A-

Türkiye'de hafta sonu hava nasıl olacak? Türkiye'nin 3 büyük kenti İstanbul,Ankara ve İzmir'de hava nasıl olacak meteoroloji verilerine göre haftasonu yağış var. Ege'de yağmur var. Doğu'da karla karışık yağmur var. Türkiye Yeni Yıla nasıl girecek?

Cumartesi günü; Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Batı Karadeniz’in batısı ile Burdur’un doğu, Isparta’nın güney ilçelerinde kuvvetli (20-50 mm), Muğla’nın kıyı ilçeleri, Antalya’nın doğusu (Manavgat, Serik, Aksu ve İbradi ilçelerinde) çok kuvvetli (51-75 mm) olmak üzere, yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerin kar şeklinde olacağı bekleniyor.

 

 

Pazar günü; Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Erzurum ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzurum, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

 

Pazartesi günü; yurdun batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece ve yarın yurdun güney ve batı bölgelerinde görülecek yağışların; İzmir’in güney (Çeşme, Urla, Seferihisar, Menderes, Selçuk, Torbalı ve Tire), Aydın’ın kıyı ilçeleri (Kuşadası, Söke, Didim), Muğla il geneli ile Antalya’nın doğusunda (Aksu, Serik, Manavgat, İbradı) kuvvetli ve yer çok kuvvetli (21 – 75 kg/metrekare) olacağının tahmin edildiğini açıkladı.

 

 

Öte yandan, hava tahminlerine göre yılbaşında İstanbul’un yüksek kesimleri başta olmak üzere yurt genelinde kar yağışı bekleniyor. 3-4 Ocak haftasonu yağışın yerini ayaza bırakması bekleniyor. (DHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT