1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 250 Kıbrıs Gazisine Madalya Müjdesi

250 Kıbrıs Gazisine Madalya Müjdesi

250 Kıbrıs Gazisine Madalya Müjdesi
A+A-

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş, Kıbrıs Gazilerine madalya müjdesi verdi. 80 kişinin 'Milli Mücadele Madalyası' için başvuru yaptığını ifade eden Başkan Karataş

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş, Kıbrıs Gazilerine madalya müjdesi verdi.
80 kişinin 'Milli Mücadele Madalyası' için başvuru yaptığını ifade eden Başkan Karataş, Kıbrıs Gazilerini hem dernek çatısı altına katılmaya hem de madalyalarını almaları için yardımcı olmaya davet etti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Devleti tarafından, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Kıbrıs Gazilerine, 'Milli Mücadele Madalyası' verileceğini açıklayan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş; "Şu anda gerçekten sevincimiz büyük. Bu güne kadar Dernek olarak yaptığımız çalışmalar ile yüzlerce Kore gazilerimizin madalyalarına kavuşmalarını sağladık. Biz dernek olarak hiçbir gazinin madalyasından mahrum olmasını istemiyoruz. Bilindiği gibi 1974 yılında da Kıbrıs Barış Harekatı gerçekleştirildi. Bu Barış harekatında da çok sayıda gazimizin olduğunu biliyoruz. Biz bunu takip ettik. KKTC de kendi meclislerinde aldıkları bir kararla Barış Harekatında gazi olanlara 'Milli Mücadele Madalyası' verilmesi kararlaştırıldı. Şu anda edindiğimiz bilgilere göre ülke genelinde 38 bin gazimiz bulunmaktadır. 1. ve 2. Kıbrıs Barış harekatına katılan ve gazi olan Aydın bölgemizde de ilk belirlemelerimize göre 250 civarında gazimiz bulunmaktadır. Bu sayı artabilir. Şu anda tespit çalışmalarımız sürmektedir. Biz Dernek olarak hazırladığımız listeler ile Konsolosluğa başvurarak madalyaları alıp Nazilli'de düzenleyeceğimiz bir tören ile hak sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

24.01.2013 16:02:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT