1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 240 Hükümlü Başvurdu

240 Hükümlü Başvurdu

240 Hükümlü Başvurdu
A+A-

Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında Çarşamba Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne toplam 240 kişi başvuruda bulundu. 2012 yılında çıkan Denetimli Serbestlik yasası ile birlikte Salıpazarı,

Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında Çarşamba Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne toplam 240 kişi başvuruda bulundu.
2012 yılında çıkan Denetimli Serbestlik yasası ile birlikte Salıpazarı, Ayvacık, Terme ve Çarşamba nüfusuna kayıtlı hükümlüler tarafından Çarşamba Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne 240 hükümlü başvuruda bulunarak yasadan faydalanmak istedi.
Yasada yapılan son düzenlemeye göre ceza infaz sürelerinin son bir yılı kalan hükümlüler iyi halleri de gözetilerek bu yasadan faydalanabiliyorlar. Çarşamba Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, başvuruda bulunan 240 hükümlü günlük imza ve kamuda çalışma şartına binaen serbest bırakılıyor.
İşledikleri suçlara göre Denetimli Serbestlik Müdürlüklerince hazırlanılan rehabilitasyon programlarına katılmaları zorunlu olan hükümlüler, cezalarının son yılını kamu görevi yaparak geçiriyorlar.
(EŞ-SLH-Y)

06.02.2013 18:05:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT