1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 24 İkiz Öğrenci Karnelerini Aldı
24 İkiz Öğrenci Karnelerini Aldı

24 İkiz Öğrenci Karnelerini Aldı

Samsun Kocatepe İlkokulu'nda öğrenim gören 24 ikiz öğrenci karnelerini aldı. Samsun'un Canik ilçesinde Kocatepe İlkokulu kuruluşundan itibaren ikiz öğrenci sayısındaki fazlalık ile dikkat çekmeye d

A+A-
Samsun Kocatepe İlkokulu'nda öğrenim gören 24 ikiz öğrenci karnelerini aldı.
Samsun'un Canik ilçesinde Kocatepe İlkokulu kuruluşundan itibaren ikiz öğrenci sayısındaki fazlalık ile dikkat çekmeye devam ediyor. Okul Müdürü Yaşar Aydın, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde okullarında aralarında tek yumurta ikizlerinin de bulunduğu 24 ikiz öğrenci olduğunu belirtti. Müdür Yaşar Aydın, "Okulumuz geçmiş yıllardan beri, ikizleri ile meşhur bir okul. Bu yıl da 12 çift, toplamda 24 ikiz öğrencimize eğitim vermekten son derece mutluyuz. İkizlerimizi bazen tanıyamıyoruz. Özellikle tek yumurta olanları karıştırıyoruz. Öğretmenlerinden bunu zaman zaman dile getiriyorlar. Samsun'da 'ikiz öğrenciler okulu' olarak da anılıyoruz. Biz onlarla birlikte olmaktan ve onlara bir şeyler öğretmekten çok mutluyuz" dedi.
İkiz öğrenciler ise karne alıp tatile girmekten son derece mutlu olduklarını ancak öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalacakları için üzüldüklerini söylediler.
(HAK-SLH-ÖZ-Y)

25.01.2013 15:49:06 TSI

HABERE YORUM KAT