1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2225 RAKIMDA MEYVE SATARAK GEÇİMLERİNİ SAĞLIYORLAR

2225 RAKIMDA MEYVE SATARAK GEÇİMLERİNİ SAĞLIYORLAR

2225 RAKIMDA MEYVE SATARAK GEÇİMLERİNİ SAĞLIYORLAR
A+A-

Van’da, Murat Aydemir ve Ahmet Kaya adlı iki vatandaş, 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi’nde meyve satarak geçimlerini sağlıyor.


Merkezde satış yapmalarına izin verilmediği için tezgâhlarını Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi’ne kurduklarını ifade eden ortaklar, işlerinin şimdilik iyi olduğunu belirttiler. 2225 rakımda meyve satmalarının özellikle yolcuların dikkatini çektiğini ifade eden Murat Aydemir, “Burası trafiğin sürekli aktığı bir yoldur. Onun için satışlarımız fena değil. Ancak yine de çoğu zaman evimize zor ekmek götürdüğümüz de oluyor” dedi.


Yaklaşık 4 ay önce Kurubaş Geçidi’ne tezgâhlarını kurduklarını anlatan Ahmet Kaya adlı satıcı ise, “Her birimizin 6-7 nüfusu var. Onların geçimini sağlamak çok zor. İl esnafı merkezde tezgah açmamıza izin vermedi. Bizde ailemizin geçimini sağlamak için buraya tezgahımızı kurduk. Satışlar şimdilik iyi” şeklinde konuştu.


Meyve fiyatlarının merkezdeki fiyatla aynı olduğunu dile getiren Kaya, “Biz yolculara karpuz keyfi yaşatıyoruz” ifadelerini kullandı.


Yolcular ise, yüksek rakımda karpuz yemenin çok keyfili olduğunu söylediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT