1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı
A+A-

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 21'incisi için hazırlıklar başladı. Bu yılki Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Yahya Kemal Beyatlı anısına düzenleniyor. Elazığ Turizm İl Müdürlüğü koordinasyonu

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 21'incisi için hazırlıklar başladı. Bu yılki Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Yahya Kemal Beyatlı anısına düzenleniyor.
Elazığ Turizm İl Müdürlüğü koordinasyonunda Hazar Şiir Akşamları hazırlıklarını değerlendirmek üzere gerçekleştirilen 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları İstişare Toplantısı Elazığ Valiliği toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Baro Başkanı Adnan Demir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, kültür sanat camiası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Toplantıda önce 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın Yahya Kemal Beyatlı anısına İstanbul temalı olacak olması nedeniyle İstanbul'u anlatan bir slayt gösterisi yapıldı. Daha sonra 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın taslak programı hakkında değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda 20,21,22, 23 Haziran 2013 tarihlerinde Yahya Kemal Beyatlı anısına yapılacak olan 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın dört gün boyunca sürecek etkinlikleri, katılımcıların durumu, belirlenen panel ve etkiliklerin içerikleri değerlendirildi. Toplantının son bölümünde ise bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın Elazığ'ın en önemli kültürel etkinliği ve markası olduğunu ifade ederek, bu etkiliklerle Elazığ'ın kültürel marka değerinin çok yükseldiğini, dolayısıyla yapılan bu toplantılarla hazırlıkların tüm yönleri ile ele alındığını vurguladı.
(EK-YRT-AŞ-Y)

07.02.2013 16:33:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT