1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2013'te Destek Alacak Dernekler Belirlendi

2013'te Destek Alacak Dernekler Belirlendi

2013te Destek Alacak Dernekler Belirlendi
A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında yardım alacak derneklerin belirlendiği, destek almak isteyen derneklerin belirlenen sürelerde müracaatlarını yapmaları gerektiği belirtildi. Konuyla ilgil

İçişleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında yardım alacak derneklerin belirlendiği, destek almak isteyen derneklerin belirlenen sürelerde müracaatlarını yapmaları gerektiği belirtildi.
Konuyla ilgili olarak Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "10 Aralık 2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun 29 uncu maddesine dayanılarak hazırlanan ve 03 Temmuz 2006 tarihli ve 2006/10656 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Dernek, Vakıf, Birlik Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Genel Yönetim Kapsamındaki Kamu İdarelerinin Bütçelerinden Yardım Yapılması Hakkında Yönetmeliğin 10. uncu maddesine dayanılarak hazırlanan 'İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yardım Yapılması Hakkında Yönerge' kapsamında derneklere hazırladıkları projeleri gerçekleştirmek üzere mali yardım yapılmaktadır. Yönergenin 5 inci maddesi kapsamında desteklenecek proje konuları her bütçe yılında İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenmektedir" denildi.
2013 yılı için desteklenecek proje konularının belirlendiği kaydedilen açıklamada, "Sivil Toplum, insan hakları; demokrasi bilincinin yaşatılması ve arttırılmasına yönelik projeler. Kamu karar mekanizmalarına katılım, kamu-sivil toplum diyalogunun arttırılması ve aktif vatandaşlık konulu projeler. Sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin ve iletişimlerinin arttırılmasına yönelik eğitim ve sosyal içerikli projeler. Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, maddi durumu iyi olmayan ve sosyal risk altındaki gruplara yönelik, sağlık, eğitim, kültürel ve sosyal içerikli projeler. Gençlerin, kadınların ve engellilerin istihdamını, girişimciliğini ve inovasyonu arttırmaya yönelik projeler. Toplumun fiziksel ve ruhsal sağlığı ile çevre sağlığının korunmasına yönelik projeler. Aile ve kültürel değerlerin korunmasına yönelik projeler desteklenecektir. İçişleri Bakanlığımızca yapılan yardımlardan faydalanmak isteyen derneklerin yukarıda belirtilen konularla ilgili projelerini "Başvuru Rehberi"ne göre hazırlamaları ve Mayıs dönemi için en geç 1 Nisan 2013, Eylül Dönemi için 2 Nisan 1 Ağustos 2013 tarihleri arasında Valiliğimiz İl Dernekler Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru Rehberine uygun olarak hazırlanmamış projeler değerlendirmeye alınmaz" ifadelerine yer verildi.
(MB-İK)

02.02.2013 09:46:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT