1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2013 Yılı Eğitim Yatırımları Toplantısı Yapıldı

2013 Yılı Eğitim Yatırımları Toplantısı Yapıldı

2013 Yılı Eğitim Yatırımları Toplantısı Yapıldı
A+A-

2013 yılı eğitim yatırımlarını değerlendirme toplantısı, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında yapıldı. Vali Yardımcısı Levent Öztin, ilçe kaymakamları ve il ve ilçe milli eğitim müdürle

2013 yılı eğitim yatırımlarını değerlendirme toplantısı, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında yapıldı.
Vali Yardımcısı Levent Öztin, ilçe kaymakamları ve il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katıldığı toplantı, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yatırımlarını her ay takip eden Vali Mahmut Demirtaş, toplantıda, il ve ilçelerde eğitime yönelik yapılacak yatırımlar, mevcut ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Toplantıda, 2013'teki eğitim yatırımlarına yönelik genel tespitler yaptıklarını belirten Demirtaş, "Şu anda Bakanlıkça Valiliğimize 7 Milyon 200 bin TL eğitim yatırımı ödeneği tahsis edildi. Bu ödenek ile ihtiyaç ve sorunları öncelik sırasına göre değerlendireceğiz. Bundan böyle özellikle ilçelerimizde ve bağlı köylerinde eğitime yönelik yapılacak yatırımlara ivme kazandırmak için bu çalışmaları kaymakamlarımızın kontrolünde birlikler aracılığıyla yapacağız" dedi.
Adıyaman ilimizin eğitimde daha iyi bir noktaya gelebilmesi ve eğitim kalitesinin daha da artırılması için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Demirtaş, "Geleceğe güvenle ve umutla bakabilmek ancak eğitimle mümkündür. Her alandaki kalkınmanın temel unsuru eğitimdir" ifadelerinde bulundu.
(CK-OK-Y)

09.01.2013 15:33:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT