1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2013 Uzunköprü İçin Atılım Yılı Olacak

2013 Uzunköprü İçin Atılım Yılı Olacak

2013 Uzunköprü İçin Atılım Yılı Olacak
A+A-

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, 2013'ün Uzunköprü için atılım yılı olacağını söyledi. Akbulut yaptığı açıklamada "Uzunköprü'de Sosyal Hizmetler Kampüsü kuruluyor. Bürokratik forma

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, 2013'ün Uzunköprü için atılım yılı olacağını söyledi.
Akbulut yaptığı açıklamada "Uzunköprü'de Sosyal Hizmetler Kampüsü kuruluyor. Bürokratik formaliteler tamamlandıktan sonra yapının inşaatını TOKİ üstlenecek. Ankara'daki hazır bir projeye uygun şekilde yapılacak kampüsün kaba inşaatı 6 ay ile 1 yıl arasında tamamlanmış olacak" dedi.
Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, Kavak Mahalle'de , Rehabilitasyon Merkezi Binası'nın altında bulunan, hazineye ait 5 bin 950 metrekarelik alana yapılacak olan Sosyal Hizmet Kampüsü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Sosyal Hizmetler Kampüsü çok amaçlı olarak inşa edilecek. Bununla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda hazır proje var. Buna göre kampüste; Toplum Merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Binası, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Çocuk Koruma ve Bakımevi ile Aile Danışma Merkezi gibi birimler bulunacak. İnşaatın TOKİ tarafından yapılması ve 6 ay ile 1 yıl içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Söz konusu yer hazineye ait. Fakat belediye imar planında spor alanı olarak belirtilmiş. Önce Belediye encümeninin alacağı yeni bir kararla bunun düzeltmesi gerekiyor. Daha sonra Mal Müdürlüğü'nün yapması gereken işler var. Sonuçta, bürokratik formalitelerin yerine getirilmesi gerekiyor. Baştan da belirttiğim gibi yapının projesi hazır. Herhangi bir aksiliğin yaşanmaması durumunda, çok yakın bir zamanda ilçemiz önemli bir tesis daha kazanmış olacak." Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, 2013'ün Uzunköprü için yatırım yılı olacağını, hazırlanan projelerin zamanı geldiğinde tek tek açıklanacağını da sözlerine ekledi.

(MA )

16.01.2013 15:44:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT