1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2012 Yılında Önemli Kararlara İmza Attık

2012 Yılında Önemli Kararlara İmza Attık

2012 Yılında Önemli Kararlara İmza Attık
A+A-

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, 2012 yılında 70 birleşim gerçekleştirdiklerini ve 168 karara imza attıklarını söyledi. Şehrimizin her noktasına hizmet götürme gayreti içinde olduklarını

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, 2012 yılında 70 birleşim gerçekleştirdiklerini ve 168 karara imza attıklarını söyledi.
Şehrimizin her noktasına hizmet götürme gayreti içinde olduklarını belirten Samsun İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, "2012 yılında 70 meclis birleşimi gerçekleştirdik ve 168 karara imza attık. Bölgelerini büyük bir başarıyla temsil eden meclis üyelerimizin, meclisimize getirdikleri önemli konularla Samsun'da birçok hizmete imza attık. Bunlar içerisinde öne çıkanlar, İl Milli Eğitim yatırımları 2013 yılı yatırım programına alınması, silahın yanlış kullanımının azaltılması amacıyla hazırlanan 'Yaşam Hakkımızı Kurşunlamayalım' projesinin 2013 yatırım programına alınması, Samsun'da 'Manda Yetiştiriciliğinin İyileştirilmesi' projesinin 2013 yılı yatırım programına alınması, Zihinsel Engelli Çocuklar Okulu ve Rehabilitasyon Merkezine, İl Özel İdaresi bütçe imkanları dahilinde ödenek aktarılması, ilimizde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin uyguladığı evde ağız ve diş sağlığı bakım hizmetleri konusunda vatandaşlarımıza daha çabuk ve hızlı hizmet verilebilmesi için 4 1 camlı Panelvan araç alınması, dozer onarımı, stabilize kaplama, stabilize yani malzemeli bakım, asfalt yama bakımı, greyderli bakım, birinci kat asfalt, ikinci kat asfalt yoları yapımının 2013 yatırım programına alınarak bütçe imkanları dahilinde yapılmasıdır. Ayrıca Samsun ilinde ve civar illerdeki gıdaların pestisit analizlerinin yapılması, böylece ihracatın kolaylaşması ve toplum sağlığının korunması amacıyla analiz cihazı satın alınması, ilimiz ilçelerinde mevcut ahşap camilerin bakım onarım ve çevre düzenlemelerinin yapılması, Bafra, Çarşamba, 19 Mayıs ve Tekkeköy ilçelerinde plastik örtülü seralarda organik tarım yapılabilmesi için sera yapılması, 19 Mayıs ilçesinde 12 dekar kapalı, 14 dekar açık alanda 6 üretici kesme çiçekçilik yapmakta olup, üreticilerimizin daha fazla üretim yapabilmeleri için kapalı sera, tohum ve örtü naylonu ihtiyaçlarına destek verildi" dedi.
Atayolu olarak bilinen Çatkaya, Çakallı, Kavak, Üçhanlar, Toptepe güzergahındaki eski Ankara yolunun iyileştirildiğini, bu güzergahta bulunan tarihi köprü ve menfezlerin onarıldığını ve turizme kazandırıldığını ifade eden Karakurt, "Sel felaketi dolayısıyla, okulları ve alt yapısı zarar gören Bafra, 19 Mayıs, Atakum, Salıpazarı, Ayvacık, Çarşamba, Terme, Canik, Tekkeköy, Alaçam, Yakakent, Ladik ilçelerimizdeki hasarların giderilmesi için ödenek aktarıldı. Yaşlılarımızın, yaşadıkları huzur evlerinin ihtiyaçları için İl Özel İdaresi 2013 yılı yatırım programına ek olarak alınarak bütçe imkanları dahilinde ödenek temin edilmesi, gibi birçok alanda, Samsun ve ilçelerimizde İl Genel Meclisi üyelerimizle birlikte çok güzel hizmetlere imza attık. Meclis Parti Grup Başkanvekili ve Meclis üyesi bütün arkadaşlarımıza göstermiş oldukları uyumlu ve verimli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
(GKH-SLH-Y)

10.01.2013 18:07:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT