1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2012 Yılı Safranbolu'da Asfalt Yılı Oldu

2012 Yılı Safranbolu'da Asfalt Yılı Oldu

2012 Yılı Safranboluda Asfalt Yılı Oldu
A+A-

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 2012 yılının Safranbolu için asfalt yılı olduğunu söyledi. Karabük'ün Safranbolu ilçesi Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 2012 yılında 40 bin asfalt h

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 2012 yılının Safranbolu için asfalt yılı olduğunu söyledi.
Karabük'ün Safranbolu ilçesi Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 2012 yılında 40 bin asfalt hedefleri olduğunu, ancak bunu aşarak 55 bin ton asfalt döktüklerini söyledi. Doğal gaz çalışmaları nedeniyle üç mahallenin asfalt çalışmalarının tamamlanmadığını belirten Aksoy, "Safranbolu'da 2012 yılı asfalt yılı oldu. Biz '40 bin ton asfalt sermeyi planlıyoruz' demiştik, biraz dalga geçilmişti, 'sizin böyle imkanınız mı var' diye 55 bin asfalt serdik. Kendi araç gerecimizle taşıdık, profesyonel bir şekilde yaptık. Safranbolu'nun merkezi mahalleleri tamamen asfaltla kaplandı. Önümüzdeki sene Esentepe Mahallesi, Bağlarbaşı ve Aşağı Tokatlı'yı tamamlayarak, Safranbolu'da asfaltlanmamış bir karış yol bırakmayacağız. Esentepe bölgesinde doğalgaz çalışmaları devam ettiği için vatandaşları kış mevsiminde çamurda bırakmamak için 50 bin metrekare alanda soğuk asfalt çalışması yaptık. Bunlarda çok kaliteli oldu. Bizim yapmış olduğumuz asfalt, karayolları standardında. Bunun taban malzemeleri yere seriliyor, alt yapıdaki eksikleri tamamlıyoruz ve asfalt uygulamasına geçiyoruz. Tek başına asfalt değil, kaldırım, tretuvar, aydınlatmasını da yaparak bir daha hiç kimse el sürmeden 15 yıl gidecek şekilde iş yapıyoruz. Safranbolu yaşam kalitesini günden güne artırıyor" dedi.
SAKEM'in kurslarının devam ettiğini belirten Başkan Aksoy, SAKEM tarafından "Hayır Çarşısı"nın açılacağını söyledi. Başkan Aksoy, "İmkanı olmayan insanlar bize başvurusunu yapacak, neye ihtiyacı varsa biz kendisine kupon vereceğiz alış veriş yapacak. Para yerine kupon geçecek. Bunun için alt yapıyı hazırladık, son aşamaya geldi. Malzemeler toplanmaya başlandı" diye konuştu.
(ET-ET-Y)

29.12.2012 12:26:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT