1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 20 METREKARELİK ODADA YAŞAM MÜCADELESİ

20 METREKARELİK ODADA YAŞAM MÜCADELESİ

20 METREKARELİK ODADA YAŞAM MÜCADELESİ
A+A-

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 59 yaşındaki Mahmut Serdaroğlu, yıkılmaya yüz tutmuş bir evin 20 metrekarelik odasında yaşam mücadelesi veriyor.

Ulu Camii Mahallesi’nde kerpiç bir evin 20 metrekarelik bir odasında yaşam mücadelesi veren 59 yaşındaki Mahmut Serdaroğlu, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Şimdiye kadar maddi imkansızlıktan dolayı evlenemeyen Serdaroğlu, en büyük korkusunun açlık olduğunu söyledi. Tek gelirinin 3 ayda bir aldığı 350 lira özürlü maaşı olduğunu anlatan Serdaroğlu, “3 ayda bir almış olduğum 350 lira ile bir insan geçinemez. Sağ olsun bir hayırsever üzeri kerpiç olan ve yıkılmaya yüz tutmuş bir evin odasını bana verdi. Evin her tarafı damlıyor. İçerisi çok soğuk olduğundan hastalandım. Yetkililere bana yardım etmeleri konusunda 4 defa dilekçe verdim, bana yardım etmediler. Gelsinler benim yattığım yerde bir saat kalsınlar. Benim Allah’tan başka hiç kimsem yok. Ölürsem bile kimsenin haberi olmayacak” dedi. 

Esnaf olarak Serdaroğlu’na ellerinden geldiği kadar yardım yaptıklarını söyleyen İbrahim Akın ise, “Esnaf olarak Mahmut Serdaroğlu’na yardım ediyoruz. Ama yaptığımız yardımlarımız yeterli olmuyor. Suriyeli bir insana yapılan yardım kendi vatandaşımıza yapılmıyor. Serdaroğlu, geçek anlamda yardıma muhtaç bir insan ama yetkililer tarafından görmemezlikten geliniyor” diye konuştu.

video.PNG

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT