1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 20 Köy Daha Tarım Danışmanına Kavuştu

20 Köy Daha Tarım Danışmanına Kavuştu

20 Köy Daha Tarım Danışmanına Kavuştu
A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TAR-GEL) kapsamında Erzincan genelinde 20 köy daha tarım danışmanına kavuştu. Yeni atanan 20 tarım danışman

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TAR-GEL) kapsamında Erzincan genelinde 20 köy daha tarım danışmanına kavuştu. Yeni atanan 20 tarım danışmanı ile birlikte Erzincan genelinde görev yapan tarım danışmanı sayısı 75'e ulaştı. Yeni atanan tarım danışmanları Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde sözleşme imzalayarak yeni görevlerine başladılar.
Tarım danışmanlarının sözleşme imzalama töreninde konuşan Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Naci Gün, TAR-GEL projesi kapsamında yeni göreve başlayan tarım danışmanlarına hayırlı olsun dileğinde bulundu. TAR-GEL projesi kapsamında çalışan tarım danışmanlarının büyük bir sorumluluk üstlendiklerini vurgulayan Naci Gün, ülke genelinde görev yapan tarım danışmanı sayısının 10 bin civarında olduğunu vurgulayarak ülke tarımının gelişmesinde genç, dinamik ve kalabalık bir grubun çiftçilere hizmet verdiğini söyledi. Tarım danışmanlarının görevli oldukları bölgelerde tarım sezonu boyunca çiftçilerle birlikte sektörün gelişimi ve modern tarımın ilkelerinin yerine getirilmesi hususunda beraber çalıştıklarını söyleyen İl Müdür Vekili Naci Gün, Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kadrosuna katılan 20 tarım danışmanı ile birlikte daha etkin hizmet yürüteceklerini söyledi.
(CM-AT-Y)

11.01.2013 14:14:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT