1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 2 Milyon Tl Promosyon Dağıtılacak

2 Milyon Tl Promosyon Dağıtılacak

2 Milyon Tl Promosyon Dağıtılacak
A+A-

Sağlık-Sen'in yetkili olduğu Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde 3 yıl için promosyon ihalesi yapıldı. İhale sonucunda bin 30 personel için 3 yıllığına anlaşılan promosyon tutarı 2 milyon 35 bin TL olara

Sağlık-Sen'in yetkili olduğu Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde 3 yıl için promosyon ihalesi yapıldı. İhale sonucunda bin 30 personel için 3 yıllığına anlaşılan promosyon tutarı 2 milyon 35 bin TL olarak belirlendi.
Konuyla ilgili değerlendirme yapan Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, "Maaş promosyonlarının kurumda çalışan personele dağıtılması, 2007 yılında Memur-Sen'in bir kazanımı olarak başladı. Başladığı günden beri kurum çalışanlarına maddi olarak faydası dokunan promosyon anlaşmalarını Sağlık-Sen olarak yakinen takip etmekteyiz. Sağlık-Sen Samsun Şubesi olarak yetkili olduğumuz Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde yapılan promosyon anlaşmasında; maaş alınacak banka belirlenirken sadece alınacak promosyon tutarına bakılmamıştır. Belirlenen bankanın hizmetleri dikkate alınıp, banka tarafından alınan masraf, işlem ücretleri ve hesap işletim ücreti vb. ücretlerin alınmaması gibi arka planda kalabilen fakat çok önemli maddeler de anlaşma maddelerine eklenmiştir. Anlaşmaya varılan promosyon tutarı tüm personele eşit şekilde olmak kaydıyla yüzde 80'i peşin olarak bir defada dağıtılacak olup, yüzde 20'lik bir oranda sonradan kuruma başlayacak olan personel düşünülerek ayrılmıştır. Anlaşma süresi sonunda ayrılan yüzde 20 oranındaki miktardan kalan olursa, kalan para kurumda çalışan personele anlaşma süresindeki çalışma süresi oranında eşit olarak dağıtılacaktır. Promosyonu peşin dağıtılmasıyla hem çalışan personele toplu para verilmesini sağlanmış hem de sonradan kuruma başlayacak olan personelin mağdur edilmemesi sağlanmıştır. Personel sayısı ve promosyon tutarı oranına bakıldığı zaman, son zamanlarda yapılan en iyi promosyon anlaşması olduğu açıkça görülmektedir. Promosyon anlaşmasının ilk çıktığı zamanlarda kurumların bankalardan aldıkları promosyon paralarına nazaran, yeni yapılan anlaşmalarda promosyon paraları neredeyse yüzde 40 oranında düşmüştür. Fakat yetkili olduğumuz Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde yapılan anlaşma 5 yıl önce yapılan promosyon tutarına yakın bir tutardır. Toplamda kişi başına yaklaşık bin 900 TL düşmektedir" dedi.
(SAM-SLH-Y)

28.01.2013 13:06:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT