1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 2 Kadına vurulan iğnenin sonucu şoke etti!

2 Kadına vurulan iğnenin sonucu şoke etti!

2 Kadına vurulan iğnenin sonucu şoke etti!
A+A-

İtalyanEczacılar Ajansı (AIFA),aşıyı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısının 11'e çıktığını duyurdu.

İtalya'da üçkişi gripten korunmak amacıyla "Fluad" isimli aşıyı kullandıktan kısa bir süre sonra ölmüştü.Yok daha neler bu ineler kullanan ölüm riski ile burun buruna geldiler.


İtalya'da ve dünyada herkesi ayağa kaldıran şok iğnenin ölüm riski taşıması bölgede yaşayan halkı tedirgin etti.


İtalyanEczacılar Ajansı (AIFA),aşıyı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısının 11'e çıktığını duyurdu.
Ölümlerin aşıdan kaynaklanan biryan etkiden mi yoksa başka bir nedenden mi olduğu araştırılıyor. AIFA, aşının kullanımınıdurdurma ve şüpheli iki parti aşının toplatılmasına karar verdi.Yeni vaka riskine karşı sağlık Bakanlığı da şüpheli durumlarda ilgililerin bilgi alabilmesi için acil durum hattı açtı.

60 BİN KİŞİ RİSK ALTINDA

Basına yansıyan haberlerde, İsviçreli firmanın şüpheli aşıları Siena kentindeki fabrikada ürettiği ve Siena'nın içinde bulunduğu Toscana bölgesinde aşıyı yaptıran atmmışbin kişinin risk altında olabileceği ifade edildi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Siena ve Prato savcılıkları, bu 2 şehirde görülen ölümler nedeniyle soruşturma açtı. Tüketici Haklarını Koruma Derneği de Sağlık Bakanlığı'nın aşı kampanyalarını durdurması yönünde ihtarname çıkartılması için savcılığa başvurdu.Siyasiboyuttada tartışmaya yol açan şüpheli ölümler nedeniyle koalisyon hükümetinin büyük ortağı Demokrat Parti, Sağlık Bakanı Beatrice Lorenzin'den konuyla ilgili soruşturma başlatmasını istedi.

AÇIKLAMA GELDİ

İsviçreli şirketten yapılan ilk açıklamada, ölümlerde "Fluad" aşısına dair bir bulguya erişilmediği belirtilerek, aşının 1997'den beri kullanıldığı anımsatıldı.

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT