1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 2. Cavcav vakası

2. Cavcav vakası

2. Cavcav vakası
A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, başta Aykut Demir olmak üzere sakal bırakan futbolculara uyarılarda bulundu.

Ersun Yanal'ın sakalları kesin talimatı G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav’ın sakal konusunda yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. 

Ligde sezonu beklentilerin çok uzağında tamamlayan ve takımın başına 3. kez Ersun Yanal’ı getiren Trabzonspor’da, 55 yaşındaki başarılı teknik adamın etkisi hissedilmeye başladı.

Yanal’ın, sakallı futbolcuların sakallarını kestirmesi talimatını verdiği öğrenildi. Başarılı çalıştırıcı, ilk etapta yardımcıları aracılığıyla Bordo-Mavili futbolcuları tek tek arattırarak kılık kıyafet konusunda uyarılmasını istedi.

SAKALLAR KESİLECEK

Yanal’ın, özellikle sakal bırakan her kim olursa olsun, sakallarını kestirmesi talimatını ilettiği ifade edildi. Bordo-Mavili futbolcuların da bu isteğe olumlu yanıt verdiği belirtildi. Buna göre; başta Aykut Demir olmak üzere, Mehmet Ekici, Mustafa Yumlu, Onur Kıvrak, Güray Vural, Musa Nizam ve Zeki Yavru’nun sakallarını kesecekleri bildirildi.

2. CAVCAV VAKASI

Fırtına’nın teknik direktörü Ersun Yanal’ın, oyuncularından sakallarını kesmesini istemesi, akıllara G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav’ın da futbolcularına 2 sezon önce benzer bir talimat vermesini getirdi. Cavcav, karşılaşmalara sakallı çıkan futbolculara 25 bin TL ceza kesilmesini istemişti. Başkent ekibinin oyuncuları da gelen bu talimat doğrultusunda o dönem Karabük’le oynanan maça sakalsız çıkmıştı.

İlhan Cavcav ne demişti?

"BURASI İMAM HATİP OKULUMU"

2 sene önce futbolculara getirdiği sakal yasağı ile ilgili konuşan Cavcav 'Neden bu şekilde bir karar aldınız' sorusuna; Yahu kardeşim niye böyle bir karar aldım? Ben söylüyorum ayıp oluyor belki. Ben 80 yaşındayım ve her gün traş oluyorum be kardeşim. Ne o Beşiktaş'ın antrenörü çıkıyor böyle bir sakal ? Volkan Böyle bir sakal? Selçuk'ta sakal, Beşiktaşlılar da sakal. Yahu arkadaş, burası 'İmam Hatip okulu mu' sen spor yapıyorsun.

Sen ilerlemede, gençlere örnek olacaksın. 23 yaşında benim torunum var ve sakal bırakıyor. Oğlum kes diyorum, bana ne diyor biliyor musun  'Dede, bütün sporcular sakallı onlara niye demiyorsun. Bunların örnek olması lazım. Bunu dün sayın Yıldırım Demirören'e de söyledim. O biz böyle bir karar alamayız diyor. UEFA bilmem ne yapar diyor. "Bıktık UEFA'dan" yahu. Keşke bir yer olsada UEFA olmadan oynasak futbolumuzu. Her şeye UEFA, UEFA, UEFA o zaman, kulüpler olarak karar alırsınız dedi. Bende tamam dedim ve ben karar aldım bütün kulüplerde alsın bu kararı."

 Kulüp başkanlarının sakal konusunda görüşlerini sordunuz mu sorusuna ise Cavcav; "kimsede 'TIK' yok canım" demişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT