1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "1'inci Balkan Buluşması" Yarın Başlıyor

"1'inci Balkan Buluşması" Yarın Başlıyor

1inci Balkan Buluşması Yarın Başlıyor
A+A-

Trakya Gazeteciler Derneği'nin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla organize ettiği "1'inci Balkan Buluşması" yarın gerçekleştirilecek. Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı önünde

Trakya Gazeteciler Derneği'nin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla organize ettiği "1'inci Balkan Buluşması" yarın gerçekleştirilecek. Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı önünde 09.30'da başlayacak olan etkinlik, saat 11.00'de sonra Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda panel, saat 14.30'da DSİ Konferans salonunda çalıştayla devam edecek.
Edirne Valiliği, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi işbirliği, Trakya Birlik ve Edirne Sanayi ve Ticaret Odası, Köy Koop Edirne Birliği'nin desteğiyle, "Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri" başlığı altında "1'inci Balkan Buluşması" bugün başlıyor. Buluşmaya katılacak olan Balkan ülkelerinden gelen gazeteciler de bugün Edirne'yi gezme imkânı buldu.
Karadağ, Romanya ve Moldova'dan bugün Edirne'ye gelen gazeteciler Saraçlar Caddesi'ni, Selimiye Cami'ni ve 2'nci Beyazid Külliyesi'ni gezdi.
10 ÜLKEDEN 50 YABANCI GAZETECİ
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Soydan, 10 0cak 1961 tarihinde kabul edilen 212 sayılı yasanın gazetecilere önemli haklar sağladığını söyledi. Bu önemli günde Dernek olarak "Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri" başlığı altında "1'inci Balkan Buluşması" etkinliği düzenlediklerini anımsatan Soydan, "Bu etkinlik kapsamında 10 ülkeden 50 yabancı gazeteciyi Edirne'ye getirdik. Bu meslektaşlarımızla örgütsel bir yapı oluşturarak Balkanlarda yaşayan azınlıkların yaşadığı sorunları, sıkıntıları dünya gündemine getireceğiz" dedi.
Soydan bütün meslektaşlarını ve kamu kurum kuruluş temsilcilerini etkinliğe davet etti.
(ORA)

09.01.2013 16:09:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT