1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1903 Karakartallar Derneği, Irak Türkmen Futbol Takımına Moral Yemeği Verdi

1903 Karakartallar Derneği, Irak Türkmen Futbol Takımına Moral Yemeği Verdi

1903 Karakartallar Derneği, Irak Türkmen Futbol Takımına Moral Yemeği Verdi
A+A-

1903 Karakartallar Derneği, Irak Türkmen İzci Çocukları ve Iraklı Türkmen futbol takımına moral yemeği verdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Levent Tesisleri'nde gerçekleşen yemekte, izci ço

1903 Karakartallar Derneği, Irak Türkmen İzci Çocukları ve Iraklı Türkmen futbol takımına moral yemeği verdi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Levent Tesisleri'nde gerçekleşen yemekte, izci çocuklara çeşitli hediyeler verilirken, Irak Türkmen Futbol Takımı'na, üzerinde Beşiktaş siyah-beyaz ve mavi-beyaz renklerin bulunduğu forma hediye edildi.
1903 Karakartal Derneği Başkanı Cengiz Sarıkaya, Türkmenlerin sorunlarını çözme konusunda ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Hepiniz buralara hoş geldiniz. Buraya güzel bir birliktelik için geldik. Şu bilinmelidir ki sizlerin sosyal sorunlarınızı çözmek boynumuzun borcudur" dedi.
Davetliler arasında bulunan Türkmen İzcilik Federasyonu yetkilisi ve Kerkük Kale Spor Başkanı Kazım Kerküklü, burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Bizim oralarda yani Kerkük'te Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları var. Ama Türkmenlerin yüzde 95'i Beşiktaşlıdır. Biz burada misafir değiliz. Ay-yıldız bayrak nerede olursa olsun biz oranın çocuklarıyız" diye konuştu.
Etkinlik daha sonra çalınan Beşiktaş marşları ve Türkmen müzikleri eşliğinde devam etti.
(MSB-RFK-S)

10.02.2013 15:21:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT