1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 17. Akdeniz Oyunları'na Doğru

17. Akdeniz Oyunları'na Doğru

17. Akdeniz Oyunlarına Doğru
A+A-

Haziran ayında Mersin'de 17'ncisi düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları öncesinde çalışmalar son sürat devam ederken, 2013 Mersin Akdeniz Oyunları İcra Kurulu Toplantısı da yapıldı. 2013 Mersin Akdeni

Haziran ayında Mersin'de 17'ncisi düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları öncesinde çalışmalar son sürat devam ederken, 2013 Mersin Akdeniz Oyunları İcra Kurulu Toplantısı da yapıldı.
2013 Mersin Akdeniz Oyunları İcra Kurulu Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda gerçekleştirildi. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık kitabını IOC yetkililerine teslim etmek üzere İsviçre'de bulunmasından dolayı toplantının başkanlığını Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar yaptı. Toplantıya Taşpınar'ın yanı sıra Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, 2013 Akdeniz Oyunları Koordinatörü Bekir Korkmaz, Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu üyeleri ile oyunlarda yer alacak spor federasyonlarının başkan ve temsilcileri katıldı.

TAMER TAŞPINAR: "OLİMPİYATLARA HAZIRLANIR GİBİ HAZIRLANIYORUZ"
Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, 2013 Akdeniz Oyunları için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek, "Kısa vadede 2016, nihai hedef olarak ise 2020 çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ilk hedefimiz 2013 Akdeniz Oyunları'dır. Akdeniz Oyunları'na yarı olimpiyat gözüyle bakıyoruz. Olimpiyat oyunlarına yaklaşık 10 bin kişi katılırken, Akdeniz Oyunları'nda 5 bine yakın sporcu mücadele ediyor. Olimpiyatlara nasıl hazırlanıyorsak, Akdeniz Oyunları'na da aynı şekilde hazırlığımızı yapacağız. Bu sefer tek farkı oyunların ülkemizde yapılıyor olması. Oyunların, sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi en büyük önceliğimiz. Sportif olarak da daha önce aldığımız madalya sayılarının üzerine çıkmak istiyoruz. 2001'de 3'üncü, 2005 ve 2009 ise ülke sıralamasında 4'ncü sırayı almıştık. Kendi evimizde düzenleyeceğimiz organizasyonda ilk hedefimiz sıralamada ilk 3 içinde yer almak olmalı. Tüm federasyonlarımızın tam kadro ve en iyi sporcularıyla oyunlara katılmasını bekliyoruz. Tüm branşlarda mücadele edecek 500'ü aşkın sporcumuzla başarılı neticeler alacağımıza inanıyorum" dedi.
TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ile 2013 Akdeniz Oyunları Koordinatörü Bekir Korkmaz da oyunlarla ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında federasyon temsilcilerine bilgiler verdi ve neler istediklerini anlattı. Toplantı, federasyon başkanları ve temsilcilerinin de aktif katılımıyla verimli bir çalışmaya sahne oldu.
(BH-BH-S)

07.01.2013 17:51:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT