1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 14 Yıl Sonra Gelen Adalet

14 Yıl Sonra Gelen Adalet

14 Yıl Sonra Gelen Adalet
A+A-

Adana'nın İmamoğlu ilçesinde, 1999 yılında ana okulu öğretmeni Şeref Göksen Tel'i silahla öldürdüğü ileri sürdükten sonra tutuklanan, daha sonra serbest bırakılan zanlının davası yıllar sonra dördüncü

Adana'nın İmamoğlu ilçesinde, 1999 yılında ana okulu öğretmeni Şeref Göksen Tel'i silahla öldürdüğü ileri sürdükten sonra tutuklanan, daha sonra serbest bırakılan zanlının davası yıllar sonra dördüncü kez karara bağlanarak 24 yıl hapis cezası aldıktan sonra kararın Yargıtay tarafından onanmasının ardından TIR şoförlüğü yaparken sahte kimlikle polis tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay 14 yıl önce Adana'nın İmamoğlu ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, ana okulu öğretmeni olan Şeref Göksen Tel, ataması yapılmayınca o dönemin MHP İlçe Başkanı Alper Ege'nin (47) yanına giderek yardım istedi. O zaman partisi iktidar ortağı olan Ege, yardım sözü verdi, ancak bunun karşılığında kendisiyle sevgili olmasını istedi. Genç kız bu teklifi kabul etmeyince konuşmak için gittikleri bir yerde genç kızı kafasından vurarak öldürdü. O dönem Seyhan Mavi Boncuk Ana Okulu'nda öğretmenlik yapan Şeref Göksen Tel, 28 Eylül 1999'da annesi Güllü Tel'i telefonla arayarak, "Otobüs durağındayım. 15 dakika sonra evde olurum" dedikten sonra bir daha kendisinden haber alınamaması üzerine, bir gün sonra genç kız, İmamoğlu'na bağlı Faydalı Köyü yakınlarındaki tarlada başından silahla vurularak ölmüş olarak bulundu. Tel'e yapılan otopside ve olay yerinde yapılan incelemede, intihar izlerine rastlanmış ancak sanıklardan Alper Ege'ye ait tabancanın öğretmenin sağ elinde olması, kurşunun ise sol şakaktan girmesi ve elinde barut izi bulunmaması cinayet şüphelerini artırmıştı. Ayrıca olay yerinde bulunduğu ileri sürülen "Herkesi seviyorum. Elveda" yazılı notun da öğretmenin kendisine ait olmadığı tespit edilmişti. Bunun üzerine Ege ve yanındaki arkadaşı Bedi Levent Yakar, yakalanarak yargılanması başlandı. Ancak ilk duruşmada mahkeme olayın intihar olduğunu düşünerek sanıkların beraatına karar verdi. Ancak Tel'in ailesi Yargıtay'a başvurdu.
Yargıtay yerel mahkemenin kararını bozarak yargılanmanın yeniden başlamasını sağladı. Bunun üzerine yapılan yargılamada MHP İlçe eski Başkanı Alper Ege 27 yıl, suç ortağı arkadaşı Bedi Levent Yakar ise 10 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Bu karar Yargıtay tarafından 1 yıl önce onandı. Bunun üzerine Ege polis tarafında her yerde aranmaya başlandı. Polis dün sahte kimlik ile TIR şoförlüğü yaparken Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından otoyolda yakalandı. Ege, daha sonra emniyette İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından evrakları hazırlanarak adliyeye sevk edildi. Alper Ege sevk sırasında gülerek basın mensuplarına "Olayı araştırmadan çekiyorsunuz" dedi.
(FKE-ÖK-Y)

24.12.2012 12:33:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT