1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 14 Şubat Sevgililer Günü'ne Farklı Bir Bakış

14 Şubat Sevgililer Günü'ne Farklı Bir Bakış

14 Şubat Sevgililer Gününe Farklı Bir Bakış
A+A-

Osmaniye Belediyesi, reklam panolarına astırdığı afişlerle 14 Şubat Sevgililer Günü'ne ayrı anlamlar yükledi. Osmaniye Belediyesi'nin 14 Şubat için hazırlattığı afişler vatandaşlar tarafından da beğ

Osmaniye Belediyesi, reklam panolarına astırdığı afişlerle 14 Şubat Sevgililer Günü'ne ayrı anlamlar yükledi.
Osmaniye Belediyesi'nin 14 Şubat için hazırlattığı afişler vatandaşlar tarafından da beğeni topladı. Sevgi yelpazesi genişletilerek her türlü sevginin yansıtıldığı afişlerde büyük İslam düşünürlerinden Sadi Şirazi'nin "Aşk'a uçarsan kanatların yanar", Mevlana'nın "Aşk'a uçmazsan kanat neye yarar" ve Yunus Emre'nin "Aşk'a varınca kanadı kim arar" şeklindeki sözlerine yer verildi.
Diğer bir çalışmada ise "Sevgili Peygamberim, Sevgili Annem, Sevgili Öğretmenim, Sevgili Arkadaşım, Sevgili Babam, Sevgili Dostum, Sevgili Kardeşim" gibi insanların birbirlerine duydukları sevgileri ifade eden kelimelere yer verildi.
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü farklı bir bakış açısı ile kutlamak istedikleri için bu çalışmayı yaptıklarını belirterek, bu çalışmalarla ilahi aşkı ön plana çıkarttıklarını söyledi. Kara, diğer bir çalışmada da insanların birbirine duyduğu sevgiye yer verdiklerini dile getirdi.
(ACK-Y)

14.02.2013 15:13:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT