1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 13 Ocak'ta Kar Tatili Olan İl Ve İlçeler (Hüseyin Çelik Ne Diyecek?)

13 Ocak'ta Kar Tatili Olan İl Ve İlçeler (Hüseyin Çelik Ne Diyecek?)

13 Ocak'ta Kar Tatili Olan İl Ve İlçeler (Hüseyin Çelik Ne Diyecek?)
A+A-

13 Ocak'ta bazı il ve ilçelerde kar tatili. Kar tatiline bu hafta da devam.Hangi illerde okullar tatil? İstanbul'da okullar tatil mi? İşte okulların tatil edildiği iller! Hüseyin Çelik yine kızacak mı Bakan Nabi Avcı Ne diyecek?

Yurdun bazı bölümlerini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle Bolu, Karabük, Bilecik, Balıkesir, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya'da bazı okullar 13 Ocak Salı tatil edildi.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi. Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için merkez ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi. İlçe merkezlerinde ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade edildi.

KÜTAHYA
Kütahya'da, akşam üzeri başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

BOLU
Bolu'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürmesi dolayısıyla il genelinde 13 Ocak Salı tüm okulların tatil edildiğini söyledi. Çavuşoğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle öğrencilerin okula ulaşmakta sorunlar yaşadığını belirterek, kararın bu nedenle alındığını belirtti.

BİLECİK
Bilecik kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitime 13 Ocak Salı ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti. Vali Nayir, ilçe merkezlerin de ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade etti.

ESKİŞEHİR
Eskişehir il genelinde okullar bir gün süre ile tatil edildi. Edinilen bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Eskişehir il genelinde 13 Ocak Salı günü okullar bir gün tatil edildi. 

KARABÜK
Eflani ve Ovacık ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Ovacık ve Eflani kaymakamlıklarından yapılan açıklamalara göre, kar yağışının üç gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık ve Eflani'de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

KIRKLARELİ(KOFÇAZ)
Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde, yoğun kar dolayısıyla eğitime ara verildi. Kofçaz Milli Eğitim Müdürü Serkan Arslan, yoğun kar nedeniyle okulların tatil edildiğini söyledi. Arslan, kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreye ulaştığı ilçede, eğitime yarın başlanacağını söyledi. Bu arada, Demirköy ilçesinde de kar nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin izinli sayılacağı bildirildi. 

BALIKESİR
Balıkesir'in Dursunbey, Manyas ve Sındırgı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, Dursunbey ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullarda, Sındırgı ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.

İstanbul'da bugün öğle saatlerinde başlayan kar yağışının ardından öğrencilerin merakla beklediği tatil haberiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

AJANSLAR

A+A-

HABERE YORUM KAT