1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 12 yaşındaki kızını evlendirip ilişkiye girmeye teşvik etti

12 yaşındaki kızını evlendirip ilişkiye girmeye teşvik etti

12 yaşındaki kızını evlendirip ilişkiye girmeye teşvik etti
A+A-

Avustralya'da bir baba, 12 yaşındaki kızını imam nikahıyla 26 yaşındaki bir adamla evlendirip ilişkiye girmeye teşvik etti.

Avustralya'da yaşanan akılalmaz olayda, bir baba 12 yaşındaki kızını 26 yaşındaki erkekle evlendirdi ve çifti cinsel ilişkiye girmeye teşvik etti. 14 yaş altındaki çocuğu cinsel ilişkiye girmesini sağlama suçundan hüküm giyen babanın, kızını imam nikahıyla evlendirdiği açıklandı.

İsmi açıklanmayan kızın babası, ergenliğe ulaşan kızının evlilik dışı ilişkiye girmesini engellemek istediğini söyledi. Babası kızını evlendirmeye karar verince, ülkede öğrenci vizesiyle bulunan 26 yaşındaki bir Lübnanlı adam konuya ilgi gösterdi. Baba kabul edince yerel bir imam, nikahı kıydı.
Avustralya yasalarının tanımadığı evliliğin gecesinde, çift babanın izniyle bir otele gitti ve ilişkiye girdi.

Mahkemede, babanın kızı ve kocası için evinde rahat ilişkiye girebilmesi için yatak hazırladığı öğrenildi. Yargıç, babanın evinde iki kez daha ilişkiye giren küçük kızın hamile kaldığını ancak düşük yaptığını açıkladı.

Mahkemede ayrıca, kıza evlilik gecesinde doğum kontrol hapı veya prezervatif kullanılmaması gerektiği, çünkü bunun dine aykırı olduğu söylendiği belirtildi.

Kızın imam nikahlı kocası, çocuk istismarından 7,5 yıl hapis cezası aldı.


Küçük kız, devlet koruması altına alındı. Kefaletle tutuksuz yargılanan babanın hapis cezası gelecek ay açıklanacak.

Töreni gerçekleştiren imam ceza almadı.

A+A-

HABERE YORUM KAT