1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. '12. Şefik Bursalı Resim Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu

'12. Şefik Bursalı Resim Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu

12. Şefik Bursalı Resim Yarışmasının Kazananları Belli Oldu
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca çağdaş resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca çağdaş resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen '12. Şefik Bursalı Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu.
Programa katılan Bakan Günay, Ankara'da çok güzel sanat etkinliklerinin yapıldığını kaydederek resim yarışmalarında ödül alamayanlara seslendi. Günay, "Derece giremeyenler üzülmesinler, onların yaptığı eserleri, kendilerinin beğenmesi yeter." ifadelerini kullanarak; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kazananları belirlemediğini, jürilerin bu işi yaptığını vurguladı.
Bakan Günay, Şefik Bursalı adına yapılan müzeyi de restore ettiklerini kaydederek, "Ankara'da dünyanın en kaliteli müzesini yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde temeli atılacak müzenin açılışını inşallah, Cumhuriyetin 100. yılında yapacağız" dedi.
Dereceye girenlere plaketlerini veren Bakan Günay, programın sonunda sergiyi gezdi.
(Eİ-Y)

19.12.2012 22:01:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT