1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 112'ye Taze Kan

112'ye Taze Kan

112ye Taze Kan
A+A-

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı 112'ye il genelinde bulunan ve yeni açılacak istasyonlarında göreve başlayacak 58 Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Par

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı 112'ye il genelinde bulunan ve yeni açılacak istasyonlarında göreve başlayacak 58 Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedik personellere uyum eğitimi verilerek göreve başlatıldı.
Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda 112 Şubu Müdürü Barış Fidan tarafından verilen eğitimde yeni göreve başlayacak olan sağlıkçılara, uyum eğitimi, ildeki 112 istasyonlarının dağılım ve konumu, istasyonların fiziki yapısı ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hakkında bilgilerin yanı sıra özellikle bölgenin kış şartlarının ağır geçtiği bu günlerde yapılan kurtarma çalışmaları sinevizyon sunumu ile gösterildi.
Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürü Barış Fidan ise, " Sağlık Bakanlığımızın bu personel alımı ile istasyonlarımızda sunulan hizmetlerin kalite standartları daha da yükseltti. Hatta Türkiye coğrafyası değil Avrupa Ülkelerinden bile ileri düzeydeyiz " dedi.
(SA-SA)

15.01.2013 12:40:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT