1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 112 Görevlilerine Hakarete 5 Ay Hapis Cezası

112 Görevlilerine Hakarete 5 Ay Hapis Cezası

112 Görevlilerine Hakarete 5 Ay Hapis Cezası
A+A-

Çorum'da bir hastaya müdahale eden sağlık görevlilerine hakaret ederek, tehditlerde bulunan bir kişi 5 ay hapis cezası ve 6 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı. Konuya ilişkin olarak bir açıklama y

Çorum'da bir hastaya müdahale eden sağlık görevlilerine hakaret ederek, tehditlerde bulunan bir kişi 5 ay hapis cezası ve 6 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.
Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, "19 Ekim 2011 tarihinde, 112 telefonuna yapılan ihbar üzerine, Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli ekibin müdahale için gittiği adreste, hastaya müdahale sırasında G.Ş. 112 ekibine yönelik hakaret ve tehditte bulunmuştur. Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddeti önlemek için Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı yasal düzenlemeler çerçevesinde 'Beyaz Kod' uygulamasıyla, ivedi olarak ilgili birimlerimiz tarafından, hasta yakını G.Ş. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.
Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame sonucunda sanık hakkında kamu davası açıldığını ifade eden Yücel, "Çorum 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama sonucunda, Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerinden suçlu bulunan sanık G.Ş., tehdit suçundan 5 ay hapis cezasına, hakaret suçundan ise 6 bin 80 TL adli para cezasına çarptırılmış olup, sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verilmiştir" dedi.
(MMY-BÖ-AŞ-Y)

16.01.2013 16:20:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT