1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 112 Ekipleri Kışa Hazır

112 Ekipleri Kışa Hazır

112 Ekipleri Kışa Hazır
A+A-

Van 112 Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürlüğü, kış hazırlıklarını tamamladı.

Coğrafik yapısı nedeniyle yoğun kar yağışı gören iller arasında olan Van’da, Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 112 acil sağlık ekipleri, çelik ve kar paletli ambulansların bakımını yaptırarak, kış şartlarına karşı hazırlıklarını tamamladı. Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, özelikle doğu bölgesinde etkili olan kış mevsiminden, Van ilinin daha fazla etkilendiğini ifade ederek, “Kış hazırlıkları kapsamında ilimizde 112 Acil Servis ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olarak kış hazırlıklarını yaptık” dedi.

Van’da olumsuz geçen uzun bir kış döneminin yaşandığını ifade eden Dr. Yanmaz, “112 Komuta Kontrol Merkezi’nde hizmet gören bütün ambulans ve diğer araçlarımızın bakımı ve tamiri gözden geçirildi. Vakalara çelik paletli ambulans operatörlerimiz hazır bekletilmekte. 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne gelecek olan acil çağrılar doğrultusunda hastası olan vatandaşlarımıza yardım etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Van Sağlık Müdürlüğü olarak daha iyi performans sağlayıp, daha iyi hizmet verebilmek için vatandaşın yanında olacaklarını ifade eden Yanmaz, “Bu anlamda 112 servisimizde aktif hizmet veren ambulans sayımız 49 olmakla beraber özel donanımlı ambulans sayımız 24 ve kış şartları için ulaşılması zor olan vakalar için 7 adet pajero, 3 sonw track ve 3 scam kar paletli ambulanslarımız mevcut bulunmaktadır. Ayrıca müdürlüğümüz bünyesinde 112 Komuta Kontrol Merkezi Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürümüz Ümit Şanlı koordinatörlüğünde sağlık personelimiz 7-24 saat hizmet vermektedir. Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM) ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerince gün içerisinde 24 saat kesintisiz nöbet tutulmaktadır” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT