1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 106 Yaşında Hayata Veda Etti

106 Yaşında Hayata Veda Etti

106 Yaşında Hayata Veda Etti
A+A-

Bir asrı fazlasıyla geçen ömrü ile savaş yıllarından Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ve bu günlere kadar gelen sürece şahit olan, İstiklal madalyası ile hem şehit kızı hem de gazi eşi olma onurunu b

Bir asrı fazlasıyla geçen ömrü ile savaş yıllarından Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ve bu günlere kadar gelen sürece şahit olan, İstiklal madalyası ile hem şehit kızı hem de gazi eşi olma onurunu bir arada taşıyan Hatice Özkan 106 yaşında vefat etti.
Babası Çanakkale 16. Alayda cephede savaştığı sırada şehit düşen Hatice Özkan'ın eşi de İstiklal Savaşında gazi olarak gazi unvanı kazanmış.
Babasını şehit verdikten sonra eşi de gazi olan asırlık çınar Hatice Özkan, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle 106 yaşında hayata gözlerini yumdu. Şehit kızı, Gazi eşi olarak geride onurlu bir yaşam bırakan Hatice Özkan Akyazı Vakıf Mahallesi Merkez camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gazi olan eşi Hasan Özkan'ın mezarının yanında dualar eşliğinde toprağa verildi.
Hatice Özkan'ın cenaze törenine dost ve akrabalarının yanı sıra Sakarya Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Taylan Şanlı, Sakarya Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Subayı Piyade Albay Ferhat Özkütük, Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı (Emekli Piyade Albay) Sadettin Torkul, Akyazı Jandarma komutanlığı, Sakaryalı Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hatice Özkan ölümünden yaklaşık 3 ay önce verdiği röportajında Babası hiç tanıma fırsatı bulamadığını ancak kendisine şehit kızı olmak gibi kutsal bir miras bıraktığını söyleyerek, her gece yatmadan şehit ve gazilerimiz için dua ettiğini belirtmişti.
(SC-İÇ)

30.01.2013 10:59:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT