1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 103 YAŞINDAKİ NAZO NİNENİN ERDOĞAN ÖZLEMİ

103 YAŞINDAKİ NAZO NİNENİN ERDOĞAN ÖZLEMİ

103 YAŞINDAKİ NAZO NİNENİN ERDOĞAN ÖZLEMİ
A+A-

Van’da 14 çocuk ve 192 torun sahibi 103 yaşındaki Nazo Yalçın, ölmeden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek istediğini söyledi.


Yalı Mahallesi’nde en küçük oğlu olan Şaban Yalçın’ın yanında kalan 103 yaşındaki Nazo nine, her hafta sonu çocukları, torunları ve torunlarının çocukları tarafından ziyaret ediliyor. 103 yaşında olmasına rağmen kendi ihtiyaçlarını karşılayan Nazo ninenin 7’si kız, 7’si erkek olmak üzere toplam 14 çocuğu var. 1971 yılında eşi Abdullah Yalçın ve 14 çocuğu ile Van’a yerleşen Nazo nine, 1998 yılında eşini kaybetti. Seferberlik zamanında eşinin askere gitmesiyle birlikte bir çocuğu ile ikamet ettiği Başkale ilçesinde yalnız başına kalarak çok zorluklar çektiğini anlatan Nazo nine, eşinin 4 yıl askerlik yaptıktan sonra geri geldiğini söyledi. Çocuklarını büyütüp, kızlarını evlendirirken, erkek evlatlarının da evlenip kendi yuvalarını kurmak için yanından ayrıldığını ifade eden Nazo nine, çocuklarının küçüğü olan Şaban’ın yanında kaldığını belirtti. Nazo nine, “Eşim seferberlik döneminde askere gitti, tam 4 yıl gelmedi. Büyük çocuğumla yalnız başıma kaldım, çok sıkıntılar yaşadım. O dönemde kıtlık vardı. Ekmek dahi bulamıyorduk. Ulaşım böyle değildi. Eşimi tam 4 yıl bekledim. O dönemle bu dönem arasında çok büyük fark var. Bu farkta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde. Cenabı Allah Başbakan’dan razı olsun. Bu zamanda her şey var. Eskisi gibi değil. İmkanım olsa ben gidip görürdüm onu” dedi.
Nazo ninenin küçük oğlu Şaban Yalçın ise, geçen yıl yaşanan depremde evlerinin ağır hasarlı olduğundan dolayı yıkım kararı çıktığını söyledi. Daha sonra annesi ve çocuklarını alarak Mersin’e gittiğini ifade eden Yalçın, “Mersin’de 6 ay kaldık. İşimin gereği tekrar Van’a gelerek şu an kiraladığım evde kalıyoruz. Annemin toplam 14 çocuğu var. Bu 14 çocuktan 54 torunu, bu 54 torunun da 105 çocuğu ve bu 105 çocuktan da 33 torununun torunu var. Annemin en büyük isteklerinden biri de Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek. Sayın Başbakan daha önceki dönemlerde Van’a geldiğinde annemin ziyaretine gelecekti. Bilmediğimiz bir nedenden dolayı iptal edildi. Ama o dönemin Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez annemin ziyaretine gelmişti. Annem yüksek tansiyon hastası ve kalp büyümesi var. Şu anda kendi ihtiyaçlarını karşılayıp, namazını kılabiliyor” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT