1. HABERLER

  2. 102 Yaşında Cumhuriyeti Çınarı

102 Yaşında Cumhuriyeti Çınarı

102 Yaşında Cumhuriyeti Çınarı
A+A-

102 yıllık Cumhuriyet Çınarı Nuriye İdil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ziyaretiyle en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi. 1922 yılında henüz küçük bir çocukken Atatü

102 yıllık Cumhuriyet Çınarı Nuriye İdil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ziyaretiyle en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi.
1922 yılında henüz küçük bir çocukken Atatürk'ün kucağında çekilen fotoğrafıyla hatıralarda yer edinen Nuriye İdil, yaşamını sürdürdüğü Urla ilçesindeki yaşlı bakım merkezinde kendisini ziyaret eden Başkan Kocaoğlu ile anılarını paylaştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1. dönem Malatya Milletvekili Hüseyin Sıtkı Gür'ün kızı olan 102 yaşındaki Nuriye İdil, Konya'da eğitim gördüğü okulu ziyarete gelen Atatürk ile birlikte çektirdiği fotoğrafın öyküsünü anlattı. Atatürk'ü ilk gördüğü an yaşadığı heyecanı ve aralarında geçen diyalogu aktaran Nuriye İdil, "Seninle birlikte bütün Türk çocukları için dünya çocuklarını buraya getireceğim demişti, kısa bir süre sonra da, 23 Nisan'ı çocuk bayramı olarak kutlamaya başladık" diye konuştu.
Ziyaret sırasında yaşlı bakım evinin diğer sakinleriyle de görüşerek hatırlarını soran Başkan Kocaoğlu'na Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da eşlik etti.
(AH-HO-Y)

23.01.2013 10:29:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT