1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 10 Yıl Mücadele Ettiği Kansere 13 Yaşında Yenildi

10 Yıl Mücadele Ettiği Kansere 13 Yaşında Yenildi

10 Yıl Mücadele Ettiği Kansere 13 Yaşında Yenildi
A+A-

İzmit'te yaşayan 13 yaşındaki Ceren Taşören, 10 senedir mücadele ettiği kansere yenildi. Kozluk Mahallesi Övün Tezişler Caddesi No: 21 adresinde ikamet eden ve Gübretaş Fabrikası'ndan emekli Sinan

İzmit'te yaşayan 13 yaşındaki Ceren Taşören, 10 senedir mücadele ettiği kansere yenildi.
Kozluk Mahallesi Övün Tezişler Caddesi No: 21 adresinde ikamet eden ve Gübretaş Fabrikası'ndan emekli Sinan Taşören ile Melda Taşören çiftinin iki çocuğundan biri olan 13 yaşındaki Ceren Taşören'in henüz 3 yaşındayken ailesi ile gittiği hastanede kan kanseri olduğu ortaya çıktı. Hastalığın gün yüzüne çıkmasıyla birlikte hemen tedavilere başlandı. Aradan geçen 10 senede hastalık daha da belirgin hale geldi. 50. Yıl İlköğretim Okulu 7. sınıfında okuyan ancak son dönemde tedavileri nedeniyle okula gidemeyen Ceren Taşören, Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sabaha karşı yaşamını yitirdi. Acı haberle küçük kızın ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ceren Taşören'in cenazesi hastane morgundan alınarak Fevziye Camii'ne götürüldü. Cenaze namazına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yakınları, öğretmenler ve sınıf arkadaşları katıldı. Taşören'in arkadaşları tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü. Taşören'in cenazesi öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bağçeşme Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Okulunda arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sevilen, derslerinde başarılı bir öğrenci olan Ceren Taşören'i dün akşam saat 22.00'de ziyaret eden sınıf öğretmeni Saadet Yalaz'ın kendisine karnesini ve üstün başarı belgesi verdiği öğrenildi. Ceren'in doktor ya da öğretmen olmayı hayal ettiği öğrenildi.
(NA-MA-CC-Y)

24.01.2013 16:11:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT