1. HABERLER

  2. 10 Yaşındakı Yusuf Ali, Bağlamasıyla Mest Ediyor

10 Yaşındakı Yusuf Ali, Bağlamasıyla Mest Ediyor

10 Yaşındakı Yusuf Ali, Bağlamasıyla Mest Ediyor
A+A-

Bağlama ustaları, Küçükçekmecelilerle 'Bağlama Günleri'nde buluştu. Gecede 10 yaşındaki Yusuf Ali'nin bağlama performansı damgasını vurdu. Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bağlam

Bağlama ustaları, Küçükçekmecelilerle 'Bağlama Günleri'nde buluştu. Gecede 10 yaşındaki Yusuf Ali'nin bağlama performansı damgasını vurdu.
Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bağlama Günlerinde sanat severler unutulmaz bir gece yaşadı. Sadece bağlamanın tellerini değil, gönül tellerini de titreten ustalar, Küçükçekmeceliler tarafından büyük beğeni topladı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Başkan yardımcıları ve çok sayıda Küçükçekmeceli türkü sever katıldı. 'Bağlama Günleri' dolayısıyla bir araya gelen Çetin Akdeniz, Cengiz Özkan, Doç. Erol Parlak, Şenel Önaldı, Cihangir Terzi, Ali Kazım Akdağ, Muzaffer Özdemir, Muharrem Temiz, Cengiz Özkan gibi bağlama üstatları 2 gün boyunca süren workshoplara katılarak, ders verdi.
Düzenlenen workshopların ardından ise bağlama üstatları, sanatseverlere bağlamadaki hünerlerini sergiledi. 'Bağlama Günleri' kapsamında gerçekleştirilen etkinlik, Küçükçekmece Belediyesi Modern Dans Topluluğu'nun 'Aynı Güneşin Altında' isimli dans gösterisiyle başladı. Sonrasında ise bağlama öğrencilerinin ardından Çetin Akdeniz, Kadir Doğan ve Yusuf Ali Önal isimli 2 öğrencisiyle birlikte sahne alırken, 10 yaşındaki Yusuf Ali'nin bağlama performansı katılımcılardan büyük alkış aldı. Çetin Akdeniz'in ardından sazı eline alan Erol Parlak ve Muharrem Temiz ile Cengiz Özkan Küçükçekmecelilere unutamayacakları bir akşam yaşattı.
Etkinlik sonunda ise bağlama sanatçılarına ve Küçükçekmece Belediyesi Modern Dans Topluluğu adına iki öğrenciye çiçek veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "Baştan sona muhteşemdi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gençlerimizin kendi öz kültürlerinden uzaklaştığı böylesi günlerde biz buradayız, değerlerimize, kültürümüze ve bu müziğe sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz "diye konuştu.
Workshoplarda 2 gün boyunca bağlama severlere, 'Bağlamada Virtüözite, Bağlama ve Tar Çalgılarına Bir Bakış, Bağlama Eğitimi Nasıl Olmalıdır?, Bağlamada Akort Çeşitleri, Bağlama Tarihi, Şelpe Tekniği, Eşlik Çalgısı Bağlama' gibi dersler verildi.
(RFK-RFK-MO-Y)

18.02.2013 11:19:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT