1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Gazeteciler Günü

10 Ocak Gazeteciler Günü

10 Ocak Gazeteciler Günü
A+A-

Basın İlan Kurumu (BİK) Van Şube Müdürü Yahya Öylek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı. Mesajında, gazetecilerin, idare eden ile idare edilenler arasında köprü vazifes

Basın İlan Kurumu (BİK) Van Şube Müdürü Yahya Öylek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı.
Mesajında, gazetecilerin, idare eden ile idare edilenler arasında köprü vazifesi görerek aynı zamanda kamuoyunun bilgilendirme görevini yaptığını belirten Öylek, bu sorumluluk bilinciyle gecesini gündüzüne katan gazetecilerin yüklendiği misyonun, demokrasinin en önemli mihenk taşları arasında yer aldığını ifade etti. Yahya Öylek, mesajında şunları belirtti:
"Bölgede zor koşullar altında ve kısıtlı imkânlarla bu görevini yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımız, son yasayla büyükşehir unvanını alan ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik olarak kalkınmasına ciddi katkılar sunmaktadırlar. Kamuoyunun daha iyi bilgilendirilmesi için yerel basının güçlenmesi için çalışan Basın İlan Kurumu, malumunuz 2011 Nisan'ın Van Şube Müdürlüğü'nü hizmete açtı. Şubenin açılmasından 7 ay sonra 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde kentte yıkıma neden olan depremlerde yerel ve ulusal basın çalışanlarının yanında yer aldı. Kentte meydana gelen ilk depremin hemen ardından yerel ve ulusal basının kamuoyunu bilgilendirme görevini daha kolay yerine getirebilmeleri için ''Basın Çadırı'' kurarak gazetecilerin hizmetine sunmuştur. Depremde etkilenen yerel gazetelerin kendini toparlamaları için 11 gazeteyi bir araya getirerek 2 ay boyunca tek gazete çıkarma imkanı sağlayarak ciddi bir destek sunmuştur. Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra yerel basının güçlenmesi, çalışanlarının eğitimi için bundan sonra her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu vesileyle toplumu bilgilendiren gazetecilerin Türkiye'de bütün basın organlarının kabul ettiği Basın Meslek İlkelerine çerçevesindeki habercilik anlayışının hakim olması dileğiyle tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum."
(MET-Y)

10.01.2013 11:04:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT