1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Bitlis genelindeki basın mensuplarını tarafsız, özgür, ilkeli oldukları için kutladı. Bitlis Milletvekili

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Bitlis genelindeki basın mensuplarını tarafsız, özgür, ilkeli oldukları için kutladı.
Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, yayınladığı mesajında, çağdaş ve demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisinin de bağımsız basın olduğunu belirtti. Kiler "Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına sadık bir medyanın demokrasinin, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri ve etkisi vardır. Bu nedenle medya toplumumuzun sesi, gözü ve kulağı durumundadır. Ulusal ve yerel medyamız Bitlisimizde üstlenmiş olduğu misyonuyla gece, gündüz, yaz, kış demeden daima bağımsız ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla halkımıza sunarak çoğulcu bir demokrasinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Vatandaşlarımızın ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını sağlayan, zor şartlarda bile görev bilincini kaybetmeyen vefakâr basın mensuplarımızın ve teşkilatlarımızın üstün gayreti ile gerçekleşmektedir. Bu vesileyle tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim" diye belirtti.
(HN-MET-Y)

10.01.2013 12:45:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT