1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde haksız, hukuksuz tutuklanmış gazetecilerin özgürlüklerine, işsiz bırakılan gazetecilerin işlerine

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde haksız, hukuksuz tutuklanmış gazetecilerin özgürlüklerine, işsiz bırakılan gazetecilerin işlerine, tüm gazetecilerin yıpranma haklarına ve özgürce örgütlenebilecekleri sendikalarına kavuşmalarını diliyorum" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 52 yıl önce gazetecilere önemli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın kabul edildiği ve yasanın kabul edildiği 10 Ocak'ın Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:
"Bir süre Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanan 10 Ocak, ne yazık ki ara dönemlerde, kara dönemlerde olduğu gibi, AK Parti iktidarında da kutlanmak yerine gazetecilerin sorunlarıyla birlikte anılmaya başlandı. Çünkü günümüzde çok sayıda gazeteci özgürlüklerinden yoksun, birçok gazeteci işsizdir. Bazılarının köşesi, bazılarının ekranı elinden alınmış, hatta bazı medya kuruluşlarının künyesine bile müdahale edilmiş, gazetecilerin yasal hakları kısıtlanmış, iş güvencesi, sendikal hakları kullanılamaz hale gelmiştir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde haksız, hukuksuz tutuklanmış gazetecilerin özgürlüklerine, işsiz bırakılan gazetecilerin işlerine, tüm gazetecilerin yıpranma haklarına ve özgürce örgütlenebilecekleri sendikalarına kavuşmalarını diliyorum. İfade özgürlüğünün büyük baskılar altında olduğu, bu nedenle halkın haber almaya ve gerçekleri öğrenmeye çok ihtiyaç duyduğu günümüzde sorumlulukları gittikçe ağırlaşan çalışan gazetecileri sevgi ve saygı ile selamlıyorum."
(TB-CC-Y)

10.01.2013 15:26:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT