1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesi için tüm partilerle birlikte ortak önerge vereceklerini söyledi. Şandır, "Bu lütuf deği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesi için tüm partilerle birlikte ortak önerge vereceklerini söyledi. Şandır, "Bu lütuf değil, bir hakkın iadesidir" dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret eden MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, gazetecileri kendileriyle yol arkadaşı olarak gördüklerini belirterek, sorunların çözümü için her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Gazeteciliği "ağır meslek" olarak gördüklerini, bu nedenle yıpranma hakkının geri verilmesi gerektiğini kaydeden Şandır, yıpranma hakkının 2008 yılından itibaren yeniden uygulanması amacıyla bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine devam edilecek olan prim borçlarını yeniden yapılandıran Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na tüm partilerin ortak önergesiyle konulacağını vurguladı. Yapılacak değişiklikle TBMM'nin gazetecilere karşı sorumluluğunu yerine getirmiş olacağını söyleyen Şandır, "Bu sizin hakkınız, bir lütuf değil. Bir hakkın iadesidir. Önergeye diğer partilerinde imza atacağına inanıyorum" dedi.
Ziyaretinde gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Şandır, "İmralı sürecini" nasıl değerlendiğinin sorulması üzerine, süreçle ilgili en aykırı değil, en doğru tavrı MHP'nin ortaya koyduğunu söyledi. Parti olarak milletin siyasi birliğini, bütünlüğünü savunduklarını dile getiren Şandır, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın TBMM Genel Kurulu'nda "Kürt kimliğini tanıyoruz, ne istiyorsanız vereceğiz, bu sizin hakkınızdır, yeter ki kan dursun, terör bitsin" sözünün üzerinden bir yıl geçtiğini, bu sürede 131 asker, 32 polis ve 42 vatandaşın PKK terör örgütü tarafından katledildiğini kaydetti. Müzakere yaparak ve taviz vererek kanın durmayacağının anlaşıldığını vurgulayan Şandır, "Türk milletini parçalamak ve bölgede bir Kürt devleti kurulmasını öngören küresel projenin taşeronluğunu PKK terör örgütü, himayeciliğini AK Parti iktidarı yapmaktadır. MHP her zaman onlara karşı duracaktır. MHP'yi aşabilmeleri mümkün değildir. MHP, bu süreçte doğru tavır ortaya koyarak milletimize güven vermektedir. Bu sürecin devam etmesi mümkün değildir. Açılım, Oslo ve Habur süreçleri nasıl devam edememişse bugün başlatılan İmralı süreci de devam etmeyecektir. Çünkü milletin bölünüp parçalanmasını amaçlayan sürecin devam etme şansı olamaz. Milleti parçalayarak ne kan durdurabilir ne huzur temin edilebilir. AK Parti iktidarı yanlış yapmaktadır. Yanlışın bedelini milletin çocukları hayatını kaybederek ödemektedir. Akan kanın sorumlusu AK Parti iktidarıdır. Bu kanı akıtanlarla müzakere ederek gazi ve şehitlere hakaret edilmesini millet sandıkta soracaktır" diye konuştu.
(TB-CC-Y)

10.01.2013 15:12:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT