1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün büyük olduğunu belirtti. Kaymakam Otcu, "10 Ocak Çalı

Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün büyük olduğunu belirtti.
Kaymakam Otcu, "10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü" dolayısıyla Daire Amirleriyle birlikte Saruhanlı'da günlük yayın yapan Kardelen Gazetesini ziyaret etti. Gazetenin sahibi Muammer Kökcüoğlu tarafından karşılan Otcu, Kardelen Gazetesi çalışanlarının gününü kutlayarak, başarılı çalışmalar dileğinde bulundu. Kaymakam Otcu, ziyarette yaptığı konuşmada gazetecilerin fedakarlık ve büyük sorumluluk isteyen bir mesleği icra ettiklerini ifade ederek şöyle dedi: "Gazeteci arkadaşlarımız, kamu yararını göz önünde bulundurarak, memleketimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu düşüncelerle, basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlar, tüm medya mensuplarına başarılar dilerim."
Kaymakam Otcu, ziyaretin sonunda Kardelen Gazetesi tesislerini gezerek, gazetenin çalışmaları ve hazırlanması hakkında Muammer Kökcüoğlu'ndan bilgi aldı.
Kaymakam Otcu'ya ziyareti sırasında İlçe Mİlli Eğitim Müdürü Cafer Tayyar Tekin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Aytekin Yaralı, Mal Müdürü Selçuk Şahin, İlçe Müftüsü Mehmet Altay, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Ali Özer de eşlik etti.
(SD-ERG-Y)

10.01.2013 15:06:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT