1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, ''Basın yayın çalışanları, demokrasinin eli, ayağı ve gözüdür'' dedi. Kalkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü n

Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, ''Basın yayın çalışanları, demokrasinin eli, ayağı ve gözüdür'' dedi.
Kalkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, basın yayın çalışanlarının zor ve önemli bir görev üstlendiklerini ifade eden Kalkan, şöyle devam eddi:
'' Basın Çalışanları halkın sesi, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Şeffaf Toplum anlayışının yerleşmesine, demokrasinin gelişmesine ve halkın bilinçlenmesine katkı sunmaktalar. Yapılan her türlü faaliyeti tarafsızca kamuoyuna iletmeyi ve kamuoyunu aydınlatmayı misyon edinen tüm basın çalışanları, biliyoruz ki bu onurlu görevi gerçekleştirmek için zor şartlarda gece gündüz demeden fedakarca ve özveriyle çalışmaktalar. Hak savunan ve çalışanların hak ettiği şekilde çalışma imkânlarına kavuşması için mücadele eden bir sivil toplum kuruluşu olarak bizler de, basın çalışanlarının haklarının güvenceye alınmasını ve görevlerini daha rahat bir ortamda gerçekleştirmelerini diliyor ve mücadelelerine destek veriyoruz. Basın çalışanlarının iş güvencesi olması için gereken yapılmalıdır. Yeri geldiğinde halkın şikâyetlerini, beğenilerini ve temennilerini yetkililere ileterek köprü görevi gören basın çalışanları bu anlamda kutsal ve önemli bir görevi yerine getirmektedir.
Ülkemizin var olan meselelerine daha objektif, daha adaletli ve daha güvenilir yaklaşılabilmesi ve çözüm üretilmesi, ancak ve ancak basın organlarımızın verdiği, sorumlu, duyarlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla sağlanabilir. Bu bilinç ve anlayışla çalışan gazetecilerin ve bütün basın çalışanlarının bu özel gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılı çalışmalar diliyorum.''
(ZB-Y)

10.01.2013 10:46:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT