1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Vezir Baş, gazeteciliğin ciddi bir emek işi olduğunu, bu emeğin henüz toplumun tüm kesimleri tarafından iyi algılanamadığını ve yeterince karşılık bulmadığını sö

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Vezir Baş, gazeteciliğin ciddi bir emek işi olduğunu, bu emeğin henüz toplumun tüm kesimleri tarafından iyi algılanamadığını ve yeterince karşılık bulmadığını söyledi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir açıklama yapan Vezir Baş, gazetecilerin mesleklerini icra ederken öncelikle toplumun sorunlarını dile getirdiğini, oysa onların da pek çok problemlerinin olduğunu vurguladı. Baş, "Yaşanan Van depreminde de gördük ki her şart ve koşulda gazeteciler halkın sesi olmak durumdadır. Van depreminde hayatını kaybeden Cem Emir ve Sabahattin Yılmaz'a bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar bu mesleğin onurlu isimleri olarak tarihe geçtiler" dedi.
Van'da ne bürokrasinin ne siyasetin ne de sivil yapının basın camiasına hak ettiği değeri vermediğini söyleyen Baş, yine de yerel basın çalışanlarının duygusal davranmayıp Van'ın ve Vanlının huzurunu düşünerek sağduyulu davrandığını kaydetti. Vezir Baş, "2011 yılında yaşanan deprem nedeniyle 2012 yılı da bizim için hüznü ve türlü sıkıntılarla geçti. 2013 yılında tüm bu acı ve sıkıntıları silecek güzellikler yaşanmasını diliyorum. Van'da emek veren tüm gazetecilerin10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" şeklinde konuştu.
(MSA-Y)

10.01.2013 10:37:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT