1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Abdullah Yiğit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Yiğit yaptığı yazılı açıklamada, "Gazetecilere ekonomik ve

Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Abdullah Yiğit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Yiğit yaptığı yazılı açıklamada, "Gazetecilere ekonomik ve sosyal hakları sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961'de kabulü ile ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü'nün 52. yıldönümünü kutluyor ve meslektaşlarıma ve emekçilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bir insanın nasıl ki duyu organları olan gözü, kulağı, sesi olmadan hayatını ifade ettirmesi çok zor ise, yaşadığımız toplumun da gözü, kulağı ve sesi olan gazetelerimiz ve çalışan meslektaşlarımız olmazsa, toplumun kendisini ifade ettirmesi çok zordur. Bu anlamda biz basın mensupları olarak ülkemizin halkımızın, gözü, kulağı ve sesi olmuşuzdur. Gerçekten çok meşakkatli koşullar altında görevleri ifa ediyoruz. Toplumun en önemli organları olan gözü, kulağı ve sesi oluyoruz. Bölgemizde çalışan tüm gazeteci meslektaşlarımızla yerelde sık sık bir araya geliyoruz. Sevinçlerini, acılarını ve sorunlarını yakından biliyor takip ediyoruz. Mesleklerini ifade ederken bu yolda bazen esir bile düşüp canlarından oluyorlar. Bu nedenle de hayatlarını kaybeden basın meslektaşlarıma da Allah'tan rahmet diliyorum. Ve gerek yerelde ve gerekse de ulusal basında çalışan tüm gazeteci meslektaşlarımın basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteci Günü'nü kutluyorum" dedi.
(MUD-SO-Y)

09.01.2013 18:17:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT