1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Milletvekili Şahin yayınladığı mesajında, "Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günü

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Milletvekili Şahin yayınladığı mesajında, "Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günümüz ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi, hükümet olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir" dedi.
"Özgür, objektif ve çok sesli basın, ileri demokrasinin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyada meydana gelen hızlı değişimlerin anında öğrenilmesi hususunda medyanın çok önemli bir görev üstlendiğini biliyoruz. Çağımızın en önemli mesleklerinden biri olan gazetecilik mesleğinin; haberlerin doğru, tarafsız ve nesnel bir şekilde ortaya konulmasıyla, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli katkıları olmaktadır" diyen Şahin, daha sonra şunları kaydetti:
"Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına çözüm bulunmak istenmiştir. Bu yasanın önemini kamuoyuna da mal etmek isteyen gazetecilerimiz, her 10 Ocak'ı 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlamaktadırlar. AK Parti iktidarları döneminde demokrasimizin işlemesi ve kökleşmesinde hayati sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem verildiğini görmekteyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günümüz ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi, hükümet olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Gazeteciliği zor şartlar altında icra eden basın çalışanlarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü, en içten dileklerimle kutlarım."
(NA-SO-Y)

09.01.2013 15:56:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT