1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
A+A-

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Dal, özgür ve çok sesli bir medyanın, demokratik sistemlerin gerekli şartı olduğunu

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Dal, özgür ve çok sesli bir medyanın, demokratik sistemlerin gerekli şartı olduğunu belirtti. Salih Dal, mesajında özellikle günümüz dünyasında medyanın öneminin daha da arttığını belirterek şunları söyledi: "Çağımızın en önemli mesleklerinden biri olan gazetecilik mesleği, haberlerin doğru, tarafsız ve nesnel bir şekilde ortaya koyulmasıyla, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli katkıları olmaktadır.Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına, sınırlı ölçüde de olsa, çözüm bulunmak istenmiştir. Bu yasanın önemini kamuoyuna da maletmek isteyen gazetecilerimiz, her 10 Ocak'ı Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlamaktadırlar."
AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Toplumsal gelişmemizde, demokrasimizin işlemesi ve kökleşmesinde hayati sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine önem veriyoruz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günümüz ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi, hükümet olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Mesleğini zor şartlar altında icra eden basın çalışanlarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü olan Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum."
(MAD-MAD-HO-Y)

09.01.2013 11:18:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT