1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 10 ilde 'usulsüz engelli raporu' operasyonu!

10 ilde 'usulsüz engelli raporu' operasyonu!

10 ilde 'usulsüz engelli raporu' operasyonu!
A+A-

İstanbul merkezli 10 ilde yürütülen operasyonda, sağlıklı veya engel oranları düşük vatandaşların usulsüz şekilde engelli raporları almalarını sağlayan 114 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir suç örgütünün çok sayıda vatandaşın usulsüz engelli raporu alınmasını sağladığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.
 

10 İLDE 114 KİŞİ
Soruşturma kapsamında, İstanbul, Amasya, Batman, Kocaeli, Nevşehir, Sinop, Sivas, Tokat, Tekirdağ ve Yalova'da eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, haklarında gözaltı kararı bulunan 114 kişiden 103'ünü yakaladı.

 

11 KİŞİ FİRARİ
Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 11 kişinin ise yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

 

KAMUYU ZARAR UĞRATTILAR
Zanlıların, sağlıklı veya engel oranı düşük olmasına rağmen sağlık kuruluna görünecek vatandaşları rapor alacakları hastalıklarla ilgili bilgilendirdikleri ve doktorları yanlış yönlendirip usulsüz şekilde engelli raporu almalarını sağladıkları, bu kişilerin erken emeklilik, ÖTV indirimi, ücretsiz taşıma kartı alımı gibi engelli vatandaşlara tanınan avantajlardan ve hizmetlerden usulsüz yararlanmasını sağlayarak kamuyu zarara uğrattıkları belirlendi.SuperHaber

A+A-

HABERE YORUM KAT