1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10. Dönem İzmir İl Öğrenci Başkanı Urla'dan Seçildi

10. Dönem İzmir İl Öğrenci Başkanı Urla'dan Seçildi

10. Dönem İzmir İl Öğrenci Başkanı Urladan Seçildi
A+A-

İzmir il öğrenci konseyi 10. dönem başkanı Urla Cengiz Aytmatov sosyal bilimler lisesi öğrencilerinden Bilgehan Kıvrak seçildi. Her ilçeden 3 öğrencinin sandık başına giderek gizli oylama ile yapmış o

İzmir il öğrenci konseyi 10. dönem başkanı Urla Cengiz Aytmatov sosyal bilimler lisesi öğrencilerinden Bilgehan Kıvrak seçildi. Her ilçeden 3 öğrencinin sandık başına giderek gizli oylama ile yapmış oldukları seçim sonrasında 10. dönem İzmir il öğrenci konseyi başkanı Bilgehan Kıvrak oldu.
29 Eylül 1997'de İstanbul'da doğan Bilgehan Kıvrak. İlköğretim hayatının ilk altı yılını İstanbul'da İstek Vakfı Okulları ve Anakent kolejinde geçirdi. Son iki yılını Ödemiş'te Maral Oğuz Kolejinde geçiren Kıvrak şöyle devam etti; "Derslerden kalan zamanlarımda müzik, dans ve sporla ilgilendim. 8. sınıfta öğrenci temsilciliği seçimleriyle önce okulumda sonra ilçemde öğrenci temsilcisi seçildim. İzmir ilinde de başkan yardımcısı (kâtip üye) seçilerek Ankara'ya Türkiye Öğrenci Meclisine çıktım. Lisede İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesini seçtim. 2011-2012 yılında İzmir Kent Konseyi'ne üye olarak gençlik sorunları ile ilgili münazaralara ve konsey etkinliklerine katıldım. Paramı Yönetebiliyorum, Çevre Koruma, Gençlik Sorunları konularında eğitimler aldım. Bu sırada oyuncusu olduğum okulumuz hentbol takımı ile okulumuza il üçüncülüğü kazandırdık. Lise hayatıma İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi'nde devam etmekteyim. Şu an 10. Dönem İzmir İl Öğrenci Meclisi Başkanıyım."dedi.
(AÖK-ÖK-Y)

30.12.2012 15:12:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT