1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
A+A-

Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. İnsanın insana hükmetmesinin, onu ezmesinin, insan onuruna yakışmayan

Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
İnsanın insana hükmetmesinin, onu ezmesinin, insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranış olduğunu kaydeden Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun, bu tür ayrımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma ve isyanın sürekli olduğunu belirtti. Dursun açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
"Bu anlamlı günde insanların tüm hak ve hukuklarını zaman geçtikçe daha iyi kavramalarını ve doğdukları andan itibaren elde ettikleri tüm haklarını zamanla başkalarının köleleri haline getirmemelerini ve bu konuda sonuna kadar mücadele etmeleri gerektiği inancındayız. Çünkü bütün insanlar özgür ve eşit doğarlar. Bizler gerçek olan tek yarışın insanlık yarışı olduğuna inanmaktayız. İnsanlar bu vesileyle insani duygularını her zaman yaşamının özünde hissetmeli ve bu inançla yaşamalıdırlar. Özgürlüklerinden hiçbir zaman taviz vermemelidirler. Çünkü özgürlüğünden vazgeçen kimse, insanlık hak ve görevlerinden vazgeçmiş demektir. İnsan hakları, onurlu, eşit ve özgür yaşamaktır. Dünyanın dört bir yanında yaşanan insanlık dışı suçları, insanların sömürüldüğü ve yıpratıldığı, savaşlarda nice masum insanların katledildiği, yüreklerindeki insani duygularını kaybederek daha 3 günlük bebekleri bile acımadan öldüren, hiçbir şekilde insan hakkına ve hukukuna saygı göstermeyen insanları bu anlamlı günün vesilesiyle bir kez daha kınıyor ve insan haklarına saygı göstermeyen kişi ve milletler barışı sağlayamazlar mantığından yola çıkarak, insan sevgisinin herkese ve tüm milletlere aşılanmasını temenni ediyoruz."
(AHM-SO-Y)

10.12.2012 14:59:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT