1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. \"1 milyar 200 milyon TL\'lik yatırımların açılışı yapılacak\"

\"1 milyar 200 milyon TL\'lik yatırımların açılışı yapılacak\"

\1 milyar 200 milyon TL\lik yatırımların açılışı yapılacak\
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Mustafa Bilici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı 26-27 Ekim tarihlerinde Van’da ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.


Yapılan yazılı açıklamada Bilici, “Sayın Başbakanımız yaklaşık maliyeti 1 milyar 200 milyon TL değerinde yatırımın açılışını yapacak. Van’ın Büyükşehir olduktan sonra Sayın Başbakanımızın ilk defa geliyor olması önemlidir. Büyükşehir statüsü, Sayın Başbakanımızın Van halkına bir armağanıdır. Yerel yönetim hizmetlerini yakından bilen bir Başbakan’ın önderliğinde, hizmeti amaç edinen bir AK Parti Belediyesi çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde hizmet sunacaktır. Büyükşehirler kalkınmanın temel dinamiğidir. Sayın Başbakanımız ile birlikte Van büyüdü ve gelişti. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri oldu. Ancak son 5 yılda Van yerel hizmetler konusunda mağdur edildi. Van halkı layık olmadığı bir belediyecilik anlayışı ile beş yılda çok şey kaybetti. Yerel yönetimler bir ilin aynasıdır. Belediyeler ve sundukları hizmetlerin kalitesi bir şehrin kalkınmışlığını, gelişmişliğini ölçer. AK Parti olarak yeni dönemde inşallah Van Büyükşehir Belediyesi'ni kazanacak Van’ı hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

Hafta sonu çeşitli açılışlar ve ziyaretlerde bulunmak üzere Van’ı ziyaret edecek olan Erdoğan'ın Van’da üç ayrı miting yapacağını ifade eden Bilice, “Cumartesi günü saat 13.30’da Van merkez Beşyol mevkiinde halka seslenecek olan Sayın Başbakanımız, pazar günü saat 11.00’de Özalp’ta ve saat 13:00’de Erciş ilçemizde halka buluşacaktır. 1948 yılında ilçe olan yaklaşık 76 bin nüfuslu Özalp ilçemiz 65 yıllık tarihinde ilk defa bir Başbakan ağırlayacaktır. Program kapsamın da Yüzüncü Yıl Üniversitesini’de ziyaret edecek olan Sayın Başbakanımıza burada fahri doktoralık unvanı verilecektir. Van’ın sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle de cumartesi günü akşam yemeğinde bir araya gelecek. Van merkez, Erciş ve Özalp ilçelerinde yapılacak mitinglere bütün halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT