1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 1 Mayıs Olaylarının Bilançosu Ağır Oldu

1 Mayıs Olaylarının Bilançosu Ağır Oldu

1 Mayıs Olaylarının Bilançosu Ağır Oldu
A+A-

İstanbul Taksim meydanındaki 1 mayıs için alınan önlemleri çiğneyip alanlara giren eylemcilerden 2'si tutuklandı. Komünist Parti ve Mücadele Birliği üyesi olan 29 kişinin mahkemedeki işlemleri tamamlandı. Çağlayan Adliyesi’ne getirilen eylemcilerden 2 si

İstanbul Taksim meydanındaki 1 mayıs için alınan önlemleri çiğneyip alanlara giren eylemcilerden 2'si tutuklandı. Komünist Parti ve Mücadele Birliği üyesi olan 29 kişinin mahkemedeki işlemleri tamamlandı. Çağlayan Adliyesi’ne getirilen eylemcilerden 2 si tutuklandı. İşte o olaylı günün bilançosu


Çağlayan Adliyesi’ne getirilen Komünist Parti milletvekili adayları Neslihan Koçaslan ve Hafize Kazcı polis otobüsünde polislerin saldırısına uğradı. Koçaslan ve Kazcı’nın durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Hukukta Sol Tavır Derneği üyelerinden alınan bilgiye göre, gözaltı otobüsünde bulunan diğer Komünist Parti üyeleri de polislerce hakaret ve küfre maruz kaldı.

Çıkarıldıkları mahkemece, Komünist Parti üyeleri Deniz Sinan Tunaboylu, Bahtiyar Şahin ve Ali Adıgüzel’in tutuklanmasına karar verildi. Diğer KP’liler adli denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltındaki 2 Mücadele Birliği üyesi de tutuklandı.

3 Komünist Partili “memura mukavemet” suçlamasıyla tutuklandı.

Tutuklama kararı veren hakim dosyada gizlilik kararı da verdi. Avukatlar sorgudan önce dosyayı inceleyemedi.

 (Sol Haber)

A+A-

HABERE YORUM KAT